אודותיי

נעים להכיר ותודה שבאתם ☺,  שמי ורד בוקעי ואני אימא ל3 ילדים

מאז ומעולם מה שעניין אותי היה גוף האדם. אני הייתי מהילדים שידעו מה הם רוצים ללמוד. ביולוגית בתיכון, קורס חובשות בצבא, לימודי פיזיותרפיה במשך שנתיים  (וחתונה) אז הבנתי שזה עומס רגשי גדול לאישה צעירה בת 23  ועשיתי הסבה לתזונה. סיימתי תואר ראשון בתזונה באוניברסיטה העברית בשנת 1998 כשאני אימא לתינוק בן שנה וחצי.

מאד רציתי להכנס לעולם ההריון והלידה ולעזור לנשים לעבור את הלידה והפוסט ביתר קלות ממני. אבל לעזוב עבודה מסודרת עם תינוק ומשכנתא…. היה מפחיד מדי כך שהחלום חיכה בסבלנות….. לאחר 3 שניםצילדתי את ביתי ואז החלטתי שזהו זה אני חייבת להיות דולה. אבל דולה עם פעוט בן 3 ותינוקת חדשה? אז דיברתי עם הדי הרפז יועצת הנקה מחיפה והיא הציעה לי ללמוד ייעוץ הנקה. וואו אורו עיניי וואו! זה כל כך הרגיש לי מדויק. הנקה, הכנה להנקה, פוסט, לעזור לאמהות להזין את התינוקות שלהן נכון מהרגע הראשון התחבר לי לעולם התזונה ולעבודה שלי כעצמאית שתמיד האמנתי שזה הכי נכון לי אבל פחדתי. ופתאום הכל הסתדר.

מיד ביררתי ובאתי לאיש שלי ואמרתי לו הנקה!!! והוא שאל:"ובזה את חושבת שכבר תעבדי……..?"תוך חודש התחלתי את הקורס הראשון בהנקה בבית חולים מאיר של המרכז הישראלי להריון ולידה. בסיום הקורס הבנתי ( לאור כל הרקע שלי) שלא ניתן לעסוק בכזה תחום ללא סטאג. יצרתי קשר עם אסתר גרוניס והתחלתי להשתלם אצלה בהנקה. ב2001  התחלתי קורס ייעוץ הנקה אצל בתיה דיוויס. פעם בשבועיים נסענו לירושלים ליום מפתיע ומלמד כל פעם מחדש. שנה שלמה ארך הקורס כולל שעות קליניות במקביל השלמתי את השתלמותי כמדריכת לה לצה. לאחר שצברתי 2500 שעות קליניות ,כנדרש, ישבתי, בשנת 2003, למבחן ההסמכה הבינלאומי של IBLCE.

ומאז אני עובדת כיועצת הנקה מוסמכת בינלאומית IBCLC בביקורי בית ובקליניקה הפרטית שלי בהוד השרון. בין השנים 2007-2009 חיינו וזכיתי להכיר את יועצות ההנקה בארה"ב בכלל ובקנזס בפרט. בכלל זה להיות גם מדריכת לה לצה פעילה בשתי קבוצות בקנזס. כשחזרנו לארץ התחיל משרד הבריאות להכשיר אחיות להיות יועצות הנקה מורשות ישראליות ונתבקשתי על ידי כל מרכזות הקורסים ללמד בקורסים ברחבי הארץ. אני מודה בכל יום לחברתי שירה כהן רגב שעזרה לי להתגבר על פחד הקהל שהיה לי ולהפוך למרצה מבוקשת ☺

בשנת 2010 הבנתי שיש צורך גדול בקיום כנסים ממוקדים לקהל יועצות ההנקה ( שגדל מ44 יועצות בשנת 2003 לכמה מאות…..) וכי חשוב לי ללמד לא רק אחיות ואנשי מקצוע אלא גם לדאוג להמשך לימוד והעמקת ידע בנושאים שונים, של יועצות ההנקה בישראל. מאז ועד היום אני מקיימת כמה ימי עיון בשנה כאשר כל פעם אנחנו מעמיקות ולומדות ממרצים שונים ( כל אחד מומחה בתחומו) נושא אחר. לדוגמא: בעיות מציצה ובליעה אצל התינוק, סרטן שד והנקה, רפלוקס והנקה, בעיות פוריות והנקה ועוד.